Odbiorcy przemysłowi będą mogli sami rozliczać kolorowe certyfikaty
Warunkiem jest jednak złożenie do Prezesa URE stosownego oświadczenia w ciągu dwóch tygodni od wejścia w życie małego trójpaku energetycznego.
Co dalej z klauzulą przeciwko unikaniu opodatkowania?
Trwają dyskusje nad założeniami do projektu zmian w Ordynacji podatkowej. Do najistotniejszych z proponowanych zmian należy wprowadzenie klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania, opinii zabezpieczających oraz Rady do Spraw Unikania Opodatkowania.
W jakich okolicznościach pracownika przestaje obowiązywać zakaz konkurencji?
Spóźniając się z wypłatą odszkodowania za przestrzeganie zakazu konkurencji, pracodawca musi liczyć się z tym, że jego były pracownik przestanie być zobowiązany do powstrzymywania się od działań konkurencyjnych.
Czy i jaką karę umowną można zastrzec w umowie zakazu konkurencji po ustaniu zatrudnienia?
Zastrzeżenie kary umownej ułatwia pracodawcy dochodzenie naprawienia szkody wyrządzonej przez pracownika wskutek niewykonania obowiązków ustalonych w umowie o zakazie konkurencji po ustaniu zatrudnienia. Wysokość tej kary nie może być jednak wygórowana.
Sposoby dokapitalizowania spółki z o.o.
Podwyższenie kapitału zakładowego, dopłata, a może pożyczka – jak wybrać formę dokapitalizowania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
Podpis prezesa nie wystarczy
Sąd Najwyższy uznał, że uchwała zgromadzenia wspólników zatwierdzająca sprawozdanie finansowe niepodpisane przez wszystkich członków zarządu jest sprzeczna z ustawą.
Przenoszenie praw i obowiązków z umów handlowych
Uwagi na temat ustawowych i kontraktowych ograniczeń w zakresie przenoszalności umów.
Idą zmiany w usługach płatniczych
Ostatnie dni i tygodnie to okres bardzo intensywnych działań legislacyjnych w obszarze usług płatniczych. Jest to dowód na to, jak niezwykle dynamiczny jest w tej chwili ten obszar rynku.
Kłopotliwa opłata
O co właściwie chodzi z opłatą interchange i czy można już się cieszyć z jej obniżenia.
HACR
Jeśli wejdzie w życie rozwiązanie proponowane przez Komisję Europejską, sklepy nie będą musiały akceptować wszystkich rodzajów instrumentów płatniczych, nie będą jednak mogły dyskryminować poszczególnych wydawców.
O wyjątkach
Komisja Europejska już wiele miesięcy temu sygnalizowała, że jednym z podstawowych powodów, dla których decyduje się na rewizję dyrektywy PSD, są praktyczne trudności, jakie sprawia korzystanie z przewidzianych przez nią wyjątków.
Nadchodzą trudne czasy dla operatorów bankomatów
Jeśli obecny projekt dyrektywy PSD II wejdzie w życie, operatorzy bankomatów będą musieli uzyskać status instytucji płatniczej i zawierać stosowne umowy z użytkownikami, a także wypełniać wobec nich obowiązki informacyjne.