Kiedy niska cena nie jest ceną rażąco niską?
Oferta wykonawcy nie zostanie odrzucona z tego powodu, że zawiera rażąco niską cenę, jeżeli zaoferowana cena nie odbiega od cen funkcjonujących w tym czasie na oznaczonym rynku.
eBay na cenzurowanym
12 lipca 2011 r. Trybunał Sprawiedliwości UE wydał kolejny wyrok dotyczący używania znaków towarowych w Internecie (sygn. akt C-324/09). Sprawa dotyczyła działalności eBay – międzynarodowego portalu aukcyjnego.
Skutki wyroku Trybunału Konstytucyjnego i związanej z nim nowelizacji art. 95 ust. 1 Prawa bankowego
Szykowana nowelizacja Prawa bankowego, choć rozszerza skutki wyroku Trybunału Konstytucyjnego, nie powinna znacząco osłabić pozycji banków w innych niż zwykłe postępowaniach cywilnych.
Wypowiedzenie umowy o pracę chronionemu pracownikowi
Przedstawiciele związków zawodowych, którzy w czasie protestu załogi nie panują nad emocjami, mimo ochrony mogą zostać zwolnieni. Takie stanowisko zajął Sąd Najwyższy w wyroku z 19 maja 2011 r. (sygn. akt I PK 221/10).
Dominik Wałkowski: Czysta Polska czy drugi Neapol?
Portal Procesowy: W ostatnich tygodniach dużo się mówi o nadchodzącej rewolucji w gospodarce odpadami komunalnymi. Na czym ta rewolucja ma polegać?
Umowa o wniesienie aportu do spółki z o.o.
Dla zapewnienia skutecznego nabycia przez spółkę majątku będącego przedmiotem wkładu na pokrycie podwyższonego kapitału zakładowego warto zawrzeć dodatkową umowę rozporządzającą między spółką a wspólnikiem wnoszącym aport.
Notariusz nie musi sprawdzać dokumentu, na którym poświadcza podpis
Poświadczając własnoręczność podpisu na dokumencie, notariusz nie jest zobowiązany do badania zgodności tego dokumentu z prawem. W szczególności dotyczy to dokumentów zagranicznych lub obcojęzycznych.
Jakiej żywności nie dotyczy zasada swobodnego przepływu towarów w Unii Europejskiej
Czy produkty żywnościowe legalnie wprowadzone do obrotu w Unii Europejskiej mogą podlegać obowiązkowi notyfikacji do głównego inspektora sanitarnego?
Lepszy zielony niż tani
Najczęściej stosowanym kryterium oceny ofert przy udzielaniu zamówień publicznych jest cena, natomiast udzielanie „zielonych zamówień publicznych” wiąże się z zastosowaniem także kryteriów środowiskowych.
Autoryzacja do lamusa?
Obowiązek uzyskania autoryzacji wywiadu jest reliktem czasów cenzury i nie daje się pogodzić z wolnością wypowiedzi w państwie demokratycznym.
Arbitraż w sprawach sportowych w świetle nowej ustawy o sporcie
W nowej ustawie o sporcie zabrakło regulacji dotyczących Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu, który wcześniej obligatoryjnie rozstrzygał część sporów sportowych. Nie oznacza to jednak, że postępowanie polubowne w takich sporach jest niemożliwe.
Koniec z uprzywilejowaniem dowodowym dla funduszy w relacji z konsumentem
Wyciągi z ksiąg rachunkowych funduszu pozbawione zostały mocy dowodowej dokumentu urzędowego w przypadku sporu z konsumentem.